StarTech.com

Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 50/125 - LSZH - LC/LC - 15 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

Produkt ID: 50FIBLCLC15

  • Immun mot elektriska störningar
  • OM2 (50/125) 500 MHz fiber i multiläge
  • LSZH-kabelhölje (Low-Smoke, Zero-Halogen)
  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard
27,99 € EUR exkl. moms
34,99 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 50/125
Prestanda
Fiberklassificering OM2
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 1Gbps / 10Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 10Gbps
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Färg Orange
Kabellängd 15 m [49.2 ft]
Produktbredd 0.000
Produkthöjd 0.000
Produktlängd 15 m [49.2 ft]
Produktvikt 198 g [7 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 207 g [7.3 oz]
Package Height 41 mm [1.6 in]
Package Length 22 cm [8.7 in]
Package Width 20 cm [7.9 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 15 m 50/125 multiläges Duplex fiberpatchkabel LC - LC

Certifikat

Relaterade produkter

Multimode Duplex Fiber Cable (62.5/125, LC-LC)
FIBLCLC1
Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 62,5/125 - LSZH - LC/LC - 1 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

13,99 € exkl. moms
17,49 € inkl. moms