StarTech.com

Fiberoptisk kabel - 10 Gb Aqua - multiläge duplex 50/125 - LSZH - ST/ST - 1 m

Levererar snabb, pålitlig dataöverföring över nätverksutrustning av hög kvalitet

Produkt ID: A50FBSTST1

  • Framtagen för att användas i 10 GB Ethernet-applikationer
  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard
  • En kostnadseffektiv lösning som har stöd för längre avstånd
  • En mer hållbar kabeldesign
12,99 € EUR exkl. moms
16,24 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 50/125
Prestanda
Fiberklassificering OM3
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 10Gbps / 40Gbps / 100Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 100Gbps
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk ST duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk ST duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Diameter 3mm
Färg Aqua
Kabellängd 1 m [3.3 ft]
Produktlängd 1 m [3.3 ft]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 0 kg [0.1 lb]
Package Height 22 cm [8.7 in]
Package Length 20.3 cm [8 in]
Package Width 20 mm [0.8 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 1 m 10 Gb Aqua multiläge 50/125 Duplex LSZH fiberpatchkabel ST - ST

Certifikat