StarTech.com

7 m OM3 LC till LC-multiläge duplex fiberoptisk patchkabel

Aqua fiberoptisk kabel | 50/125 | LSZH | LOMMF

Produkt ID: A50FBLCLC7

  • Säker anslutning för dina 10 Gigabit Ethernet-användningar
  • Erbjuder hög bandbredd med laseroptimerad fiber i multiläge (LOMMF)
  • Anslut enkelt till dina VCSEL och LED-källor
Visa mer
  • Certifierad för att garantera att dämpningsförluster motsvarar industristandarder
  • Kontakt tillverkad av flamskyddat LSZH-hölje (Low-Smoke, Zero-Halogen) för en säker anslutning
32,99 € EUR exkl. moms
41,24 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 50/125
Prestanda
Fiberklassificering OM3
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 10Gbps / 40Gbps / 100Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 100Gbps
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90 % RH
Utseende
Färg Aqua
Kabellängd 7 m [23 ft]
Produktbredd 13 mm [0.5 in]
Produkthöjd 10 mm [0.4 in]
Produktlängd 7 m [23 ft]
Produktvikt 96 g [3.4 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 106 g [3.7 oz]
Package Height 20 mm [0.8 in]
Package Length 20 cm [7.9 in]
Package Width 21.5 cm [8.5 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 7 m fiberpatchkabel

Certifikat

Relaterade produkter

Fiberoptisk kabel - 10 Gb Aqua - multiläge duplex 50/125 - LSZH - LC/LC - 1 m
A50FBLCLC1
Fiberoptisk kabel - 10 Gb Aqua - multiläge duplex 50/125 - LSZH - LC/LC - 1 m

Leverera snabba, driftsäkra dataöverföringar säkert över avancerad nätverksutrustning

16,99 € exkl. moms
21,24 € inkl. moms
5 m 10 Gb Aqua multiläge 50/125 Duplex LSZH fiberpatchkabel LC - LC
A50FBLCLC5
5 m 10 Gb Aqua multiläge 50/125 Duplex LSZH fiberpatchkabel LC - LC

Leverera snabba, driftsäkra dataöverföringar säkert över avancerad nätverksutrustning

23,99 € exkl. moms
29,99 € inkl. moms
10 m 10 Gb Aqua multiläge 50/125 Duplex LSZH fiberpatchkabel LC - LC
A50FBLCLC10
10 m 10 Gb Aqua multiläge 50/125 Duplex LSZH fiberpatchkabel LC - LC

Leverera snabba, driftsäkra dataöverföringar säkert över avancerad nätverksutrustning

31,99 € exkl. moms
39,99 € inkl. moms
15 m OM3 LC till LC-multiläge duplex fiberoptisk patchkabel
A50FBLCLC15
15 m OM3 LC till LC-multiläge duplex fiberoptisk patchkabel

Aqua fiberoptisk kabel | 50/125 | LSZH | LOMMF

53,99 € exkl. moms
67,49 € inkl. moms