Fibermediakonverterare

Vi har ett stort sortiment av fibermediakonverterare (10/100 samt Gigabit) som låter dig konvertera en Ethernet-nätverksanslutning till en fibernätverksanslutning och tvärtom.
1-10 av 24 resultant
10 Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - öppen SFP+ - hanterad
ET10GSFP
10 Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - öppen SFP+ - hanterad

Konvertera och förläng en kopparanslutning (10GBASE-T) med hög hastighet över fiber (10GBASE-R) med hjälp av valfri 10Gbe SFP+-sändtagare

1 788,99 € exkl. moms
2 236,24 € inkl. moms
10 Gb Ethernet-fibermediaomvandlare med öppen SFP+-port
MCM10GSFP
10 Gb Ethernet-fibermediaomvandlare med öppen SFP+-port

Mediaomvandlare med fiber till koppar | 10GBASE-T | 10 Gbit/s ohanterad | Enkelläge och multiläge

1 043,99 € exkl. moms
1 304,99 € inkl. moms
2U chassi för mediakonverterare med 20 kortplatser för ET-serie 2 fibermediakonverterare
ETCHS2U
2U chassi för mediakonverterare med 20 kortplatser för ET-serie 2 fibermediakonverterare

Lägg till ett okontrollerat chassi för mediakonverterare med 20 kortplatser till ditt rack eller skåp

1 012,99 € exkl. moms
1 266,24 € inkl. moms
Gigabit Ethernet Single Mode Fiber Media Converter SC 40 km - 1000 Mbps
ET91000SM402
Gigabit Ethernet Single Mode Fiber Media Converter SC 40 km - 1000 Mbps

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection up to 24.8 miles/40 km over Single Mode SC fiber

639,99 € exkl. moms
799,99 € inkl. moms
1000 Mbps Gigabit Single Mode Fiber Media Converter LC 40 km
ET1000S40LC2
1000 Mbps Gigabit Single Mode Fiber Media Converter LC 40 km

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection up to 24.8 miles/40km over Single Mode LC fiber

546,99 € exkl. moms
683,74 € inkl. moms
Redundant 200W Media Converter Chassis Power Supply Module for ETCHS2U
ETCHS2UPSU
Redundant 200W Media Converter Chassis Power Supply Module for ETCHS2U

Add a redundant or replacement power supply to the ETCHS2U media converter chassis

497,99 € exkl. moms
622,49 € inkl. moms
10/100 Mbps Ethernet Single Mode WDM Fiber Media Converter Kit (SC)
ET90110WDM2
10/100 Mbps Ethernet Single Mode WDM Fiber Media Converter Kit SC 20km

Convert and extend a 10/100 Mbps Ethernet connection up to 12.4 miles/20 km over a single mode SC fiber cable

489,99 € exkl. moms
612,49 € inkl. moms
Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - SM LC - 20 km
ET91000SM20
Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - SM LC - 20 km

Konvertera och förläng en Gigabit Ethernet-anslutning med upp till 20 km med hjälp av LC-fiberkabel i enkelläge

357,99 € exkl. moms
447,49 € inkl. moms
Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - SM LC - 10 km
ET91000SM10
Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - SM LC - 10 km

Konvertera och förläng en Gigabit Ethernet-anslutning med upp till 10 km med hjälp av LC-fiberkabel i enkelläge

326,99 € exkl. moms
408,74 € inkl. moms
OAM-hanterad Gigabit Ethernet fibermediaomvandlare – multiläge LC 550 m – 802.3ah-kompatibel
ET91000LCOAM
OAM-hanterad Gigabit Ethernet fibermediaomvandlare – multiläge LC 550 m – 802.3ah-kompatibel

Konvertera och förläng en Gigabit Ethernet-anslutning över LC fiber i multiläge med fjärrhantering

301,99 € exkl. moms
377,49 € inkl. moms