StarTech.com
Ny

Juniper RX-550M-SFP-kompatibel SFP sändarmodul - 1000Base-SX

1 Gbps | Multi Mode | LC | 550 m | Livstidsgaranti

Produkt ID: RX550MSFPST

  • 100 % kompatibilitet med Juniper RX-550M-SFP garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än < 1.0 W
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
68,99 € EUR exkl. moms
86,24 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Juniper®
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Maximal dataöverföringshastighet 1.25 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 550 m (1804 ft)
Medeltid mellan fel (MTBF) 53,972,659 hours
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Connector A 1 - SFP-plats Kontakt
Connector B 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona
Utseende
Produktbredd 14 mm [0.6 in]
Produkthöjd 1.2 cm [0.5 in]
Produktlängd 65 mm [2.6 in]
Produktvikt 72 g [2.5 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 80 g [2.8 oz]
Package Height 15 mm [0.6 in]
Package Length 230 mm [9.1 in]
Package Width 207 mm [8.1 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP Transceiver

Certifikat