StarTech.com

Cisco Meraki MA-SFP-10GB-SR-kompatibel SFP+-sändtagarmodul - 10GBASE-SR

10 Gbit/s | Fiber i multiläge | LC | 300 m | Livstidsgaranti

Produkt ID: MASFP10GBSR

  • 100 % kompatibilitet med Cisco Meraki MA-SFP-10GB-SR garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning på mindre än 1,2 W
  • Kan hotswappas med fiberoptiska moduler
458,99 € EUR exkl. moms
573,74 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Cisco Meraki
Industristandarder IEEE 802.3ae 10GBASE-SR
WDM Nej
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Fibertyp Multiläge
Kompatibla nätverk 10 Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 10 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 300 m (984 ft)
Medeltid mellan fel (MTBF) 1 967 709 timmar
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Lokala enhetskontakter 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona
Särskilda anmärkningar/krav
Obs. För användning i 10 Gigabit-fibernätverksutrustning och mediakonverterare
System- och kabelkrav MSA- eller Cisco-kompatibel SFP+-port
Ström
Strömförbrukning < 1.2 W
Miljö
Drifttemperatur 0°C to 70°C (32°F to 158°F)
Förvaringstemperatur -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
Luftfuktighet 5~95 % RH
Utseende
Färg Silver
Kabinettyp Aluminium
Produktbredd 13.9 mm [0.5 in]
Produkthöjd 12.6 mm [0.5 in]
Produktlängd 54 mm [2.1 in]
Produktvikt 18 g [0.6 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 47 g [1.7 oz]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP+-sändtagare

Certifikat

Tillbehör