StarTech.com

Cisco Meraki MA-SFP-1GB-SX-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-SX

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i multiläge | LC | 550 m | Livstidsgaranti

Produkt ID: MASFP1GBSXST

  • 100 % kompatibilitet med Cisco Meraki MA-SFP-1GB-SX garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än 1 W
  • Kan hotswappas med fiberoptiska moduler
75,99 € EUR exkl. moms
94,99 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Cisco Meraki™
Industristandarder IEEE 802.3z 1000BASE-SX
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Fibertyp Multiläge
Kompatibla nätverk 1000 Mbps (1 Gbps)
Maximal dataöverföringshastighet 1.25 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 550 m (1804 ft)
Medeltid mellan fel (MTBF) 3 381 761 timmar
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Lokala enhetskontakter 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona
Särskilda anmärkningar/krav
Obs. Användning med nätverksutrustning med Gigabit fiber och mediaomvandlare
System- och kabelkrav MSA- eller Cisco Meraki-kompatibel SFP-port
Ström
Strömförbrukning < 1 W
Miljö
Drifttemperatur 0°C to 70°C (32°F to 158°F)
Förvaringstemperatur -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
Luftfuktighet 5~95 % RH
Utseende
Färg Silver
Kabinettyp Aluminium
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 42 g [1.5 oz]
Package Height 33 mm [1.3 in]
Package Length 94 mm [3.7 in]
Package Width 11.9 cm [4.7 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP-sändtagare
Produktbredd 13.7 mm [0.5 in]
Produkthöjd 1.3 cm [0.5 in]
Produktlängd 56.6 mm [2.2 in]
Produktvikt 14 g [0.5 oz]

Certifikat

Tillbehör