StarTech.com

Gigabit ethernet glasvezel media converter - 850nm MM LC - 550m

Converteer en breid verschillende netwerken uit over een gigabit glasvezel kabelverbinding tot 550 m

Productcode: MCM1110MMLC

  • Converteer een RJ45 koperen Ethernet-verbinding in een glasvezelverbinding om uw netwerk voordelig uit te breiden
  • 10/100/1000 Mbps RJ45-poort ondersteunt auto-negotiation om verschillende netwerksnelheden en apparaten te verbinden met een gigabit glasvezelnetwerk
  • Compact standalone design en wandmontageoptie voor gemakkelijke en comfortabele installatie
Bekijk meer
  • 850nm LC multimode gigabit glasvezelverbinding via de meegeleverde SFP transceiver
  • Glasvezelinterface met 550 m bereik
  • Link Fault Pass (LFP) ondersteund
  • Duurzame metalen behuizing
  • Transparant voor IEEE 802.1Q VLAN-tagging
  • Auto MDIX
  • 9K jumbo frame ondersteund
€ 154,99 EUR exc BTW
€ 187,54 EUR inc BTW
Niet beschikbaar
Eventueel op voorraad bij partners
Waar te verkrijgen

Bezoek vandaag nog onze Europese online winkel voor meer producten zoals deze!

Overzicht

Deze glasvezel mediaconverter is een eenvoudige, voordelige manier om uw netwerk via gigabit glasvezel uit te breiden. De media converter is uitgerust met een multimode transceiver die een koperen RJ45 Ethernet-verbinding verandert in gigabit glasvezel om uw netwerk over grotere afstanden uit te breiden of werkstations op switches aan te sluiten. De converter is een krachtige netwerkuitbreiding-oplossing voor universiteitsterreinen, bedrijven, overheidsinstellingen, stadions of andere plaatsen waar netwerktoegang vereist is.

Voordelige uitbreiding en betrouwbare prestatie

De gigabit glasvezel mediaconverter is een voordelige en betrouwbare oplossing voor de uitbreiding van netwerken over kortere afstanden. De converter verbindt een Ethernet-netwerk met externe apparaten via een glasvezel backbone, waarbij de glasvezel-interface een bereik heeft van 550 m. De mediaconverter heeft een duurzame metalen behuizing, ontworpen voor een lange gebruiksduur.

Veelzijdige verbindingen voor brede compatibiliteit

Volledig compatibel met 10/100/1000Base-T Ethernet-netwerken, ondersteunt de glasvezel mediaconverter auto-negotiation om netwerken en apparaten met verschillende snelheden te verbinden aan een gigabit glasvezelnetwerk.  De converter biedt veelzijdige aansluitmogelijkheden op uw bestaande netwerken en apparaten, waardoor u het gebruik en de prestatie van verouderde apparatuur kunt maximaliseren.

De multimode transceiver kan worden verwijderd, waardoor u de flexibiliteit krijgt om uw transceiver ook in de toekomst aan uw netwerkbehoeften aan te passen.

Eenvoudige installatie en compact gemak

De onbeheerde glasvezel mediaconverter heeft een standalone design met eenvoudige en snelle plug & play-installatie. Deze compacte converter biedt u flexibele installatieopties - inclusief wandmontage om ruimte te besparen.

De MCM1110MMLC wordt gedekt door een 2-jarige garantie en gratis levenslange technische ondersteuning van StarTech.com.

 

Toepassingen

Verbind of breid netwerken uit met glasvezelkabels

Sluit gebruikers aan op afgelegen plaatsen in een groot complex of in een apart gebouw

Ideaal voor veilige verbindingen die overheden en bedrijven eisen, waar EMI niet acceptabel is

Technische specificaties

Garantie
Garantie 2 Years
Hardware
Industriestandaarden IEEE 802.3 10BASE-T
IEEE 802.3u 100BASE-TX
IEEE 802.3ab 1000BASE-T
IEEE 802.3z 1000BASE-SX
IEEE 802.3z 1000BASE-LX
PoE Nee
WDM Nee
Prestaties
Auto MDIX Ja
Compatibele netwerken 10/100/1000 Mbps
Glasvezelmodus Full-Duplex
Glasvezeltype Multi-Mode
Golflengte 850nm
Max. overdrachtsafstand 550 m (1804 ft)
Maximale overdrachtsnelheid 1 Gbps
MTBF > 50.000 uur bij 25 °C
Connector(en)
Connectoren lokale eenheid 1 - RJ-45 Vrouwelijk
1 - Glasvezel LC duplex Vrouwelijk
Indicatoren
LED-indicatoren 1 - Power
1 - Glasvezel poortverbinding/act
1 - Koperen poortverbinding/act
1 - 1000 Mbit/s
Voeding
Inclusief voedingsadapter Inclusief wisselstroomadapter
Ingangsspanning 100 ~ 240 AC
Ingangsstroom 1 A
Polariteit pin midden Positief
Stekkertype N
Uitgangsspanning 5 DC
Uitgangsstroom 2 A
Vermogensopname 5
Gebruiksomgeving
Bedrijfstemperatuur 0°C to 50°C (32°F to 122°F)
Opslagtemperatuur -10°C to 70°C (14°F to 158°F)
Vochtigheid 5% - 95% rel. vochtigheid (niet-condenserend)
Fysieke eigenschappen
Breedte product 70 mm [2.8 in]
Gewicht product 200 g [7.1 oz]
Hoogte product 26 mm [1 in]
Kleur Bruin
Lengte product 94 mm [3.7 in]
Type behuizing Staal
Verpakkingsinformatie
Verzendgewicht (verpakt) 510 g [18 oz]
Wat wordt er meegeleverd
Meegeleverd 1 - Gigabit Ethernet glasvezel mediaconverter - MM LC
1 - Universele voedingsadapter (NA/JP, EU, GB, ANZ)

Certificaties

Verwante producten

Glasvezel Converter Gigabit 1000Mbit MM Glasvezel LC 550m
ET91000LC2
Glasvezel Converter Gigabit 1000Mbit MM Glasvezel LC 550m

Verleng een Gigabit Ethernet-verbinding met 550 m via multi-mode LC glasvezel

€ 251,99 exc BTW
€ 304,91 inc BTW
1000 Mbit/s Gigabit Single Mode Glasvezel Converter LC 40 km
ET1000S40LC2
1000 Mbit/s Gigabit Single Mode Glasvezel Converter LC 40 km

Verleng een Gigabit Ethernet-verbinding met 40 km via single-mode LC glasvezel

€ 546,99 exc BTW
€ 661,86 inc BTW
OAM managed gigabit Ethernet glasvezel-mediaconverters - multi-mode LC 550 m - voldoet aan 802.3ah
ET91000LCOAM
OAM managed gigabit Ethernet glasvezel-mediaconverters - multi-mode LC 550 m - voldoet aan 802.3ah

Verander en breid een gigabit ethernetverbinding uit over multimode LC-glasvezel met mogelijkheid tot beheer op afstand

€ 301,99 exc BTW
€ 365,41 inc BTW
Gigabit ethernet glasvezel media converter met open SFP slot
MCM1110SFP
Gigabit ethernet glasvezel media converter met open SFP slot

Converteer en breid verschillende netwerken uit over een gigabit glasvezelkabelverbinding met de door u gewenste SFP

€ 103,99 exc BTW
€ 125,83 inc BTW
Gigabit ethernet glasvezelmediaconverter met open SFP-sleuf
ET91000SFP2
Gigabit ethernet glasvezelmediaconverter met open SFP-sleuf

Verander en breid een gigabit Ethernet-verbinding via glasvezel uit met de gigabit SFP van uw keuze

€ 205,99 exc BTW
€ 249,25 inc BTW

Accessoires

Productondersteuning

Veelgestelde vragen (FAQ)

Voor uw aanschaf

Different optical cables are needed for different applications. Before you select a cable to interconnect fiber devices, make sure that the following things match:

  • Mode: Single Mode or Multi Mode.

  • Wavelength: For example, 850 nm, 1310 nm, or 1550 nm.

Note: The above properties cannot be converted or changed by a cable.

When you select a cable, make sure that the cable ends (for example, LC, SC, ST, or MT) match the fiber media devices.

Simplex and duplex ends are available for most connector types. Simplex cables have the connectors separate, where duplex cables have the transmit (TX) and receive (RX) connectors joined together.  StarTech.com fiber media devices are compatible with simplex and duplex connectors.

It does not matter which diameter or OM classification the cable uses, as long as it meets the mode requirement.

Fiber media converters can be used to convert a standard Ethernet connection to a standard fiber connection, or can be used to extend a copper Ethernet network. When you use fiber media converters to extend a copper Ethernet network, make sure that the same fiber standards are being used on either end of the fiber network.

Note: Terms like 1000BASE-LX, 100BASE, 1000BASE, and 10GBASE refer to how fast the data can transfer, with 100BASE being 100Mb/s, 1000BASE being 1000Mb/s or 1GB/s, and 10GBASE being 10Gb/s. FX, SX, LX, and SR refer to different fiber standards and use different wavelengths (among other things).

Fiber media converters come in different types for different applications. You need to consider the specifications for both network devices before you can select the correct fiber media converters.

A fiber media converter can be used to simply convert fiber to copper (for example, 100BASE-FX to 100BASE-TX), convert copper to fiber, or it can be used to extend a copper network over fiber optic cabling. If you use an application that uses fiber media converters, the copper and fiber industry standards must match.

The following is an example of a working fiber to copper setup:

  • A network switch that has an LC fiber output using 1000BASE-LX is connected to an LC fiber cable that patches into the ET1000S40LC2, which is compatible with 1000BASE-LX/SX. The connected copper device is 1000BASE-T.

If the copper device in the above setup is 10/100 (100BASE-T), no copper link would be detected.

Note: Some media converters do not auto-negotiate copper or fiber standards, which limits the device to 10/100 or gigabit operation. For more information, check the specifications of the media converter.

When you use the fiber media converter in a network extender setup, it works best if you use the same media converter on either end. As long as the fiber standards match, you can use different connectors and the fiber network will be created between the units.

The following are some examples of available fiber connector types:

  • LC
  • SC
  • ST
  • Open SFP

The Open SFP units (referred to as Open on the Fiber Media Converter Drilldown) can use any mini-GBIC or SFP compatible fiber transceiver. The ET LC fiber media converters include LC SFPs, which makes the unit an open SFP, if required.

Troubleshooting

When you troubleshoot issues with a fiber media converter, there are some quick tests that you can complete to rule out potential problems. To identify what the source of the issue is, observe the power LED, LAN LEDs, and fiber link LED on the units.

If the power LED is not illuminated for the transmitter or the receiver, complete the following:

  • Make sure that you are using the provided power adapter(s).

  • Make sure that the adapter is plugged into a compatible wall outlet.

  • Make sure that the adapter is plugged into both the transmitter and receiver.

If another LED is not operating as expected, make sure that the components in your setup are working correctly. To test your setup components, try the following:

  • Use the cables, fiber media converter, and network devices (including SFPs, if applicable) in another setup to see if the problem is with the components or the setup.

  • Use different cables, fiber media converter, and network devices (including SFPs, if applicable) in your setup to see if the problem persists. Ideally, you should test components that you know work in another setup.

When you test your cables, it is recommended that you do the following:

  • Test each cable individually.

  • Use short cables when you are testing.

Make sure that the DIP switches are set to the following:

  • DIP switches should be identical on both local and remote units. By default, DIP switches are set to Off (the switch is pointing up).

  • For more information about the advanced configuration options, refer to the manual for your product.

If you cannot establish a network connection between your local and remote units, you need to do the following to make sure that the issue is not related to the network configuration:

  • Use two computer systems directly connected to the fiber media converter LAN ports.

  • Open a command prompt on Computer 1 and ping Computer 2.

If the issue is not related to the network configuration, you should receive a response from Computer 2.

 

For more information on how to ping another network device, refer to the following FAQ: https://www.startech.com/support/faqs/technical-support?topic=networking#ping-test-windows-mac-os.