Gigabit Ethernet koper naar glasvezel media converter - SM LC - 20 km

Converteer en breid een gigabit Ethernet-verbinding uit tot 20 km met single-mode LC-glasvezelkabel

Productcode: ET91000SM20

  • Flexibele netwerkintegratie, met ondersteuning van standalone gebruik, of installatie in het StarTech.com rack monteerbaar chassis (ETCHS2U - apart verkrijgbaar)
  • Converteert koper in glasvezel en breidt uw netwerk uit tot 20 km met een single-mode LC-glasvezelkabel (1310 nm)
  • Uitneembare SFP-module (LC-glasvezelconnector) kan worden vervangen wanneer uw netwerkinfrastructuur verandert
Uw prijs
€357,99 EUR excl. VAT
€433,17 EUR incl. VAT

Deze gigabit Ethernet naar glasvezel mediaconverter is een voordelige manier om uw netwerk uit te breiden of de afstand tussen twee apparaten tot 20 km te vergroten.

Glasvezel netwerkverbindingen bieden een grotere afstand en meer veiligheid, met minder elektromagnetische interferentie (EMI) dan typische RJ45 op koper gebaseerde netwerken, waardoor ze perfect zijn voor IT-professionals en veilige installaties bij de overheid, bedrijven of opleidingsinstituten.

Schema toont de mediaconverter die een netwerkswitch met behulp van een glasvezelkabel met 20 km uitbreidt

Flexibele integratie in gemengde omgevingen

Deze veelzijdige koper naar glasvezel converter kan standalone worden gebruikt of worden geïnstalleerd in het StarTech.com rack monteerbare chassis (ETCHS2U - apart verkrijgbaar), waardoor u meer integratieopties in uw bestaande netwerk hebt. De kaartmodule kan ook worden teruggeplaatst in de ET91000SM10-behuizing én is compatibel met behuizingen van andere StarTech.com mediaconverters uit de ET91000-serie (apart verkrijgbaar).

De converter is voorzien van een vooraf geïnstalleerde gigabit SFP-transceiver met LC-connectors. Mocht uw netwerkinfrastructuur in de toekomst worden veranderd, dan kunt u de module eenvoudig verwijderen en vervangen en de mediaconverter aan uw nieuwe netwerkeisen aanpassen.

Met flexibele integratie en connectiviteit op een afstand tot 20 km kunt u zorgen voor netwerktoegang voor afgelegen plaatsen in andere gebouwen of op plaatsen waar Wi-Fi® onbetrouwbaar of niet-beschikbaar is.

Robuust en betrouwbaar

Deze heavy-duty glasvezel mediaconverter is ontworpen voor maximale betrouwbaarheid. De converter heeft een metalen (stalen) behuizing en kan daardoor de uitdagingen van ruwe omgevingen zoals fabrieken of magazijnen weerstaan.

Bovendien kunt u met deze duurzamere glasvezel mediaconverter de belasting van uw bestaande, op koper gebaseerde netwerkapparatuur verminderen en mogelijk de levensduur van deze apparaten verlengen, waardoor u in de toekomst kosten kunt besparen.

Diagnosticeer en verhelp problemen eenvoudig

Deze hoogwaardige media converter ondersteunt diverse netwerkinstallatie- en diagnoseprotocollen (bijvoorbeeld Link Fault Passthrough, Auto Laser Shutdown (ALS) en Auto MDIX), zodat u uw netwerk eenvoudig kunt installeren en problemen kunt oplossen.

Bereid uw netwerk voor op de toekomst

Als uw bestaande netwerk bestaat uit RJ45 op koper gebaseerde apparaten en kabels, bent u wellicht niet voorbereid op een toekomstige netwerkuitbreiding. Omdat de nieuwste, op glasvezel gebaseerde netwerk switches steeds vaker zijn uitgerust met SFP poorten in plaats van RJ45 poorten, hebt u een converter nodig om de kloof tussen uw koperen en glasvezelnetwerken te overbruggen.

De ET91000SM20 wordt gedekt door een 2-jarige garantie en gratis levenslange technische ondersteuning van StarTech.com.

Toepassingen

  • Kan worden geïnstalleerd in het StarTech.com 20U rack monteerbare chassis (ETCHS2U - apart verkrijgbaar)
  • Gebruik glasvezelkabels om verbinding te maken met uw netwerk vanaf verder gelegen plaatsen of aparte gebouwen, op grotere afstanden dan mogelijk is met koperen (RJ45) kabels
  • Perfect voor zekere verbindingen die overheden en bedrijven eisen, waar EMI niet acceptabel is
  • Breid het aantal poorten op uw bestaande netwerk eenvoudig uit, nu of in de toekomst - perfect voor kleine of middelgrote bedrijven

Partnernummers

  • Ingram Micro Netherlands 3293789
  • UPC 065030864947

Specificaties

Warranty Information Warranty 2 Years
Connector(en) Connectoren lokale eenheid 1 - Glasvezel LC duplex
1 - RJ-45
Fysieke eigenschappen Type behuizing Staal en kunststof
Lengte product 16,3 cm [6,4 in]
Breedte product 88 mm [3,5 in]
Hoogte product 2,3 cm [0,9 in]
Gewicht product 410 g [14,5 oz]
Gebruiksomgeving Bedrijfstemperatuur 0°C to 50°C (32°F to 122°F)
Opslagtemperatuur -10°C to 70°C (14°F to 158°F)
Vochtigheid 10% - 90% rel. vochtigheid (niet-condenserend)
Hardware PoE Nee
WDM Nee
Industriestandaarden IEEE 802.3ab (1000BASE-T)
IEEE 802.3z (1000BASE-LX)
Indicatoren LED-indicatoren 1 - PWR
1 - RPF
1 - LFP
1 - LNK
1 - LINK - RJ45
1 - FULL - RJ45
Prestaties Maximale overdrachtsnelheid 2 Gbps (full-duplex)
Max. overdrachtsafstand 20 km (12.4 mi)
Glasvezeltype Single-Mode
Golflengte 1310nm
Glasvezelmodus Half/Full-Duplex
Flow-control Geen
Beheer op afstand mogelijk Nee
Compatibele netwerken 1000 Mbit/s (1 Gbit/s)
Auto MDIX Ja
Jumbo Frame Support 9.6K max.
Switching-architectuur Geen
MTBF 65.000 uur
Speciale opmerkingen / vereisten Systeem- en kabelvereisten De mediaconverter kan alleen worden gebruikt met gigabit SFP-modules en ondersteunt geen 10/100 Mbps modules.
Verpakkingsinformatie Package Height 90 mm [3,5 in]
Package Length 20,7 cm [8,1 in]
Verzendgewicht (verpakt) 0,8 kg [1,7 lb]
Package Width 13,7 cm [5,4 in]
Voeding Inclusief voedingsadapter Inclusief wisselstroomadapter
Ingangsspanning 100 - 240 AC
Ingangsstroom 0.48 A
Uitgangsspanning 12V DC
Uitgangsstroom 1.6 A
Polariteit pin midden Positief
Stekkertype M
Vermogensopname 19.2
Wat wordt er meegeleverd Meegeleverd 1 - Gigabit Ethernet glasvezel mediaconverter
1 - universele voedingsadapter (NA/JP, EU, VK, ANZ)
1 - Aardingsschroef
1 - Handleiding

Accessoires

SVA12M5NA

DC power adapter - 12V, 5A - voedingsadapter

Vervang uw zoekgeraakte of defecte voedingsadapter

Uw prijs
€62,99 EUR excl. VAT
€76,22 EUR incl. VAT
RJ45PATCH10

Cat5e Patch kabel met snagless RJ45 connectors - 3 m - blauw

Make Fast Ethernet network connections using this high quality Cat5e Cable, with Power-over-Ethernet capability

Uw prijs
€2,99 EUR excl. VAT
€3,62 EUR incl. VAT
PEX1000SFP2

PCI Express gigabit Ethernet glasvezelnetwerkkaart met open SFP - PCIe SFP-netwerkkaartadapter NIC

Sluit een op PCI Express gebaseerde desktop of in een rack gemonteerde pc direct aan op een glasvezelnetwerk en gebruik de door u gewenste gigabit SFP

Uw prijs
€226,99 EUR excl. VAT
€274,66 EUR incl. VAT
ST1000SPEX2

1-poort PCI Express PCIe gigabit netwerkserver NIC-kaart - dubbelprofiel

Voeg een 10/100/1000 Mbit/s Ethernet-poort toe aan een pc via een PCI Express-slot

Uw prijs
€27,99 EUR excl. VAT
€33,87 EUR incl. VAT
SVA12M2NEUA

DC power adapter - 12V, 2A - voedingsadapter

Vervang uw zoekgeraakte of defecte voedingsadapter

Uw prijs
€24,99 EUR excl. VAT
€30,24 EUR incl. VAT
ST1000SPEXD4

2-poorts gigabit PCI Express server netwerk adapter kaart - PCIe NIC

Voeg twee Gigabit Ethernet-poorten toe aan een computer, server of werkstation via een PCI Express-slot

Uw prijs
€111,99 EUR excl. VAT
€135,51 EUR incl. VAT
SMFIBLCLC1

Optische glasvezelkabel - Single-mode duplex 9/125 - LSZH - LC-LC - 1 m

Verbindt glasvezelnetwerkapparaten voor hoge overdrachtssnelheden met LSZH-kabel

Uw prijs
€19,99 EUR excl. VAT
€24,19 EUR incl. VAT
SMFIBLCLC4

4 m single-mode duplex glasvezelpatchkabel LC-LC

Verbindt glasvezelnetwerkapparaten voor hoge overdrachtssnelheden met LSZH-kabel

Uw prijs
€30,99 EUR excl. VAT
€37,50 EUR incl. VAT
SMFIBLCLC7

7 m single-mode duplex glasvezelpatchkabel LC-LC

Verbindt glasvezelnetwerkapparaten voor hoge overdrachtssnelheden met LSZH-kabel

Uw prijs
€36,99 EUR excl. VAT
€44,76 EUR incl. VAT
SMFIBLCLC10

10 m single-mode duplex glasvezelpatchkabel LC-LC

Verbindt glasvezelnetwerkapparaten voor hoge overdrachtssnelheden met LSZH-kabel

Uw prijs
€33,99 EUR excl. VAT
€41,13 EUR incl. VAT
Uw prijs
€8,99 EUR excl. VAT
€10,88 EUR incl. VAT

Drivers/Downloads

Praat met een adviseur.

Wij staan altijd klaar om al uw vragen te beantwoorden.

Chat Live (opens in new window)

Handleiding:

Datasheet

Productondersteuning

Praat met een adviseur.

Wij staan altijd klaar om al uw vragen te beantwoorden.

Chat Live (opens in new window)

Veelgestelde vragen (FAQ)

Voor uw aanschaf

UPC and APC are fiber cable connector types. UPC (Ultra Physical Contact) connectors have a fiber connector end face that has been polished to be dome-shaped. This results in light that can be reflected straight back to the source.

APC (Angled Physical Contact) connectors have a fiber connector end face that has been polished at an eight degree angle. This results in a reduced amount of light that is reflected between the two connected fibers.

StarTech.com fiber cables use UPC connectors.

Different optical cables are needed for different applications. Before you select a cable to interconnect fiber devices, make sure that the following things match:

  • Mode: Single Mode or Multi Mode.

  • Wavelength: For example, 850 nm, 1310 nm, or 1550 nm.

Note: The above properties cannot be converted or changed by a cable.

When you select a cable, make sure that the cable ends (for example, LC, SC, ST, or MT) match the fiber media devices.

Simplex and duplex ends are available for most connector types. Simplex cables have the connectors separate, where duplex cables have the transmit (TX) and receive (RX) connectors joined together.  StarTech.com fiber media devices are compatible with simplex and duplex connectors.

It does not matter which diameter or OM classification the cable uses, as long as it meets the mode requirement.

Fiber media converters can be used to convert a standard Ethernet connection to a standard fiber connection, or can be used to extend a copper Ethernet network. When you use fiber media converters to extend a copper Ethernet network, make sure that the same fiber standards are being used on either end of the fiber network.

Note: Terms like 1000BASE-LX, 100BASE, 1000BASE, and 10GBASE refer to how fast the data can transfer, with 100BASE being 100Mb/s, 1000BASE being 1000Mb/s or 1GB/s, and 10GBASE being 10Gb/s. FX, SX, LX, and SR refer to different fiber standards and use different wavelengths (among other things).

Fiber media converters come in different types for different applications. You need to consider the specifications for both network devices before you can select the correct fiber media converters.

A fiber media converter can be used to simply convert fiber to copper (for example, 100BASE-FX to 100BASE-TX), convert copper to fiber, or it can be used to extend a copper network over fiber optic cabling. If you use an application that uses fiber media converters, the copper and fiber industry standards must match.

The following is an example of a working fiber to copper setup:

  • A network switch that has an LC fiber output using 1000BASE-LX is connected to an LC fiber cable that patches into the ET1000S40LC2, which is compatible with 1000BASE-LX/SX. The connected copper device is 1000BASE-T.

If the copper device in the above setup is 10/100 (100BASE-T), no copper link would be detected.

Note: Some media converters do not auto-negotiate copper or fiber standards, which limits the device to 10/100 or gigabit operation. For more information, check the specifications of the media converter.

When you use the fiber media converter in a network extender setup, it works best if you use the same media converter on either end. As long as the fiber standards match, you can use different connectors and the fiber network will be created between the units.

The following are some examples of available fiber connector types:

  • LC
  • SC
  • ST
  • Open SFP

The Open SFP units (referred to as Open on the Fiber Media Converter Drilldown) can use any mini-GBIC or SFP compatible fiber transceiver. The ET LC fiber media converters include LC SFPs, which makes the unit an open SFP, if required.

Troubleshooting

When you troubleshoot issues with a fiber media converter, there are some quick tests that you can complete to rule out potential problems. To identify what the source of the issue is, observe the power LED, LAN LEDs, and fiber link LED on the units.

If the power LED is not illuminated for the transmitter or the receiver, complete the following:

  • Make sure that you are using the provided power adapter(s).

  • Make sure that the adapter is plugged into a compatible wall outlet.

  • Make sure that the adapter is plugged into both the transmitter and receiver.

If another LED is not operating as expected, make sure that the components in your setup are working correctly. To test your setup components, try the following:

  • Use the cables, fiber media converter, and network devices (including SFPs, if applicable) in another setup to see if the problem is with the components or the setup.

  • Use different cables, fiber media converter, and network devices (including SFPs, if applicable) in your setup to see if the problem persists. Ideally, you should test components that you know work in another setup.

When you test your cables, it is recommended that you do the following:

  • Test each cable individually.

  • Use short cables when you are testing.

Make sure that the DIP switches are set to the following:

  • DIP switches should be identical on both local and remote units. By default, DIP switches are set to Off (the switch is pointing up).

  • For more information about the advanced configuration options, refer to the manual for your product.

If you cannot establish a network connection between your local and remote units, you need to do the following to make sure that the issue is not related to the network configuration:

  • Use two computer systems directly connected to the fiber media converter LAN ports.

  • Open a command prompt on Computer 1 and ping Computer 2.

If the issue is not related to the network configuration, you should receive a response from Computer 2.

 

For more information on how to ping another network device, refer to the following FAQ: https://www.startech.com/support/faqs/technical-support?topic=networking#ping-test-windows-mac-os.

Compliance and safety

Compliance letters

Safety Measures

  • If product has an exposed circuit board, do not touch the product under power.
  • If Class 1 Laser Product. Laser radiation is present when the system is open.
  • Wiring terminations should not be made with the product and/or electric lines under power.
  • Product installation and/or mounting should be completed by a certified professional as per the local safety and building code guidelines.
  • Cables (including power and charging cables) should be placed and routed to avoid creating electric, tripping or safety hazards.
* Uitvoering en specificaties van het product zijn zonder aankondiging vatbaar voor wijzigingen.
Terug naar boven