Vissa cookies är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera för dig. Du kan blockera eller radera alla cookies från denna webbplats, men då kommer vissa avdelningar inte fungera. För att läsa mer om hur vi använder cookies, se vårt integritetspolicy.

OK

×

Are you in the United States?

Visit our U.S.A. & International site for relevant pricing, distribution and product availability information.

Go to StarTech.com

Bläddra bland produkter...

Gigabit mediakonverterare

Alla våra Gigabit Ethernet-mediakonverterare på en och samma plats. Våra Gigabit mediakonverterare gör det enkelt att göra de anslutningar du behöver för att garantera optimal prestanda och pålitlighet för ditt Gigabit nätverk.

För vårt hela Gigabit mediakonverterare sortiment, besök vår europeiska sida.

Visar 1-10 av 15 resultant

Sortera: Nyast | Pris | asce Alfabetisk
Sida: 1 2 | Visa alla
Fiber Media Converter Gigabit 1000Mbps MM Fibre LC 550m
ET91000LC2

Fiber Media Converter Gigabit 1000Mbps MM Fibre LC 550m

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection up to 550 m / 1804 ft over Multimode LC fiber

251,99 € exkl. moms
314,99 € inkl. moms

PCI Express Gigabit Ethernet-fibernätverkskort med öppen SFP - PCIe SFP-nätverkskortadapter
PEX1000SFP2

PCI Express Gigabit Ethernet-fibernätverkskort med öppen SFP - PCIe SFP-nätverkskortadapter

Anslut en PCI Express-baserad stationär eller hyllmonterad PC direkt till ett fiberoptiskt nätverk med ditt val av Gigabit SFP

226,99 € exkl. moms
283,74 € inkl. moms

1000 Mbps Gigabit Single Mode Fiber Media Converter LC 40 km
ET1000S40LC2

1000 Mbps Gigabit Single Mode Fiber Media Converter LC 40 km

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection up to 24.8 miles/40km over Single Mode LC fiber

546,99 € exkl. moms
683,74 € inkl. moms

Gigabit-midspan med 1 port - PoE+-injektor - 802.3at och 802.3af
POEINJ1G

Gigabit-midspan med 1 port - PoE+-injektor - 802.3at och 802.3af

Deliver power and data to your Power over Ethernet device using this mountable PoE+ midspan

97,99 € exkl. moms
122,49 € inkl. moms

Förlängningsset för Gigabit Ethernet över okontrollerade nätverk- 2,4 km
EOC1110K

Förlängningsset för Gigabit Ethernet över okontrollerade nätverk- 2,4 km

Förläng ett Ethernet-nätverk över en koaxialkabel upp till 2,4 km

463,99 € exkl. moms
579,99 € inkl. moms

OAM-hanterad Gigabit Ethernet fibermediaomvandlare – multiläge LC 550 m – 802.3ah-kompatibel
ET91000LCOAM

OAM-hanterad Gigabit Ethernet fibermediaomvandlare – multiläge LC 550 m – 802.3ah-kompatibel

Konvertera och förläng en Gigabit Ethernet-anslutning över LC fiber i multiläge med fjärrhantering

301,99 € exkl. moms
377,49 € inkl. moms

Gigabit Ethernet fibermediaomvandlare med multiläge SC 550 m – 1000 Mbps
ET91000SC2

Gigabit Ethernet fibermediaomvandlare med multiläge SC 550 m – 1000 Mbps

Konvertera och förläng en Gigabit Ethernet-anslutning med upp till 550 m över SC-fiber i multiläge

203,99 € exkl. moms
254,99 € inkl. moms

Gigabit Ethernet Fiber Media Converter with Open SFP Slot
ET91000SFP2

Gigabit Ethernet Fiber Media Converter with Open SFP Slot

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection over fiber using the Gigabit SFP of your choice

205,99 € exkl. moms
257,49 € inkl. moms

Gigabit Ethernet Fiber Media Converter Card Module with Open SFP Slot
ET91000SFP2C

Gigabit Ethernet Fiber Media Converter Card Module with Open SFP Slot

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection over fiber, using the Gigabit SFP of your choice

163,99 € exkl. moms
204,99 € inkl. moms

Gigabit Ethernet Single Mode Fiber Media Converter SC 40 km - 1000 Mbps
ET91000SM402

Gigabit Ethernet Single Mode Fiber Media Converter SC 40 km - 1000 Mbps

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection up to 24.8 miles/40 km over Single Mode SC fiber

639,99 € exkl. moms
799,99 € inkl. moms

Sida: 1 2 | Visa alla