USB och USB-C nätverksadaptrar

Våra USB nätverksadaptrar gör det enkelt att lägga till en trådbunden nätverksanslutning till din bärbara/stationära dator eller surfplatta. Oavsett hur portabel din enhet är, om den har en ledig USB-port så kan vår kompakta USB nätverksadapter hjälpa dig att ansluta.

Vårt urval av USB nätverksadaptrar erbjuder funktioner såsom:

  • USB Type-C™ kontakter, vilken ger enkel nätverksåtkomst för dina USB-C™ utrustade enheter
  • Snabba filöverföringar med fullt stöd för Gigabit-bandbredd för Gigabit Ethernet (GbE) eller Fast Ethernet (10/100) nätverk
  • Extremt portabla designer för de tillfällen då du är på språng

1 - 10 av 34 resultant

Filter
(4)
(1)
(10)
(11)
(2)
(2)
(2)
(19)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(2)
(20)
(6)
(14)
(2)
(24)
(2)
(3)
(5)
(2)
(1)
(6)
(9)
(10)
Sortera:
USB31000SPTB

USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter NIC w/ USB Port - Black

Add a Gigabit Ethernet port and a USB 3.0 pass-through port to your laptop through a single USB 3.0 port

Ditt pris
€45,99 EUR excl. VAT
€57,49 EUR incl. VAT
BNDTB10GI

Chassi för Thunderbolt 3 till 10GbE-nätverkskort + kort

Denna Thunderbolt 3 till 10GbE-adapter gör att du kan ansluta din Thunderbolt 3-enhet till ett 10 GbE-nätverk via ett expansionschassi

Ditt pris
€835,99 EUR excl. VAT
€1 044,99 EUR incl. VAT
BNDTB210GSFP

Thunderbolt 3 till 10GbE fibernätverkschassi 2 portar

Denna Thunderbolt 3-nätverksadapter kopplar din Thunderbolt 3-enhet till ett 10GbE-fibernätverk via ett PCIe-expansionschassi

Ditt pris
€874,99 EUR excl. VAT
€1 093,74 EUR incl. VAT
BNDTB310GNDP

Chassi för Thunderbolt 3- till 2-ports 10GbE-NIC

Detta Thunderbolt 3 PCIe-expansionschassi gör att du kan ansluta din Thunderbolt 3-enhet till ett 10 Gigabit Ethernet-nätverk med en extern PCIe-inneslutning.

Ditt pris
€903,99 EUR excl. VAT
€1 129,99 EUR incl. VAT
ST3300U3S

USB 3.0 till nätverksadapter för Gigabit Ethernet-nätverkskort med hubb med 3 portar - Vit

Lägg till Gigabit Ethernet-anslutningar och 3 USB 3.0-hubbportar till en dator genom en enda SuperSpeed USB 3.0-port

Ditt pris
€69,99 EUR excl. VAT
€87,49 EUR incl. VAT
TB2USB3GE

Thunderbolt till Gigabit Ethernet plus USB 3.0 - Thunderbolt-adapter

Lägg till en Gigabit Ethernet-port och en USB 3.0-hubbport till din Thunderbolt™-utrustade MacBook® eller Ultrabook™

Ditt pris
€149,99 EUR excl. VAT
€187,49 EUR incl. VAT
TB310G

Thunderbolt™ 3 till 10GBase-T Ethernet-adapter

Lägg till trådbunden 10G Ethernet nätverksanslutning med hög hastighet till din Thunderbolt 3-kompatibla stationära eller bärbara dator

Ditt pris
€357,99 EUR excl. VAT
€447,49 EUR incl. VAT
Ditt pris
€254,99 EUR excl. VAT
€318,74 EUR incl. VAT
US100A20SFP

USB 2.0 till fiberoptik-omvandlare - Öppen SFP

Anslut till ett 100 Mbps Ethernet-nätverk via din bärbara USB-A-port med hjälp av 100 Mbps SFP som du själv väljer

Ditt pris
€202,99 EUR excl. VAT
€253,74 EUR incl. VAT
US1GA30SFP

USB 3.0 för fiberoptik-omvandlare - Kompakt USB till öppen SFP-adapter - USB till gigabit-nätverksadapter - Kompatibel med USB 3.0-fiberadapter med multiläge (MMF)/enkelläge Fiber (SMF)

Anslut till ett gigabit-Ethernet-nätverk via din bärbara USB-A-port med hjälp av gigabit-SFP som du själv väljer

Ditt pris
€358,99 EUR excl. VAT
€448,74 EUR incl. VAT
Tillbaka till toppen