StarTech.com

HP AJ717A-kompatibel SFP+ sändtagarmodul - 8GFC

8 Gbit/s | Fiber i enkelläge | LC | 10 km | Livstidsgaranti

Produkt ID: AJ717AST

  • 100 % kompatibilitet med HP AJ717A garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning på mindre än 1,5 W
  • Kan hotswappas med fiberoptiska moduler
458,99 € EUR exkl. moms
573,74 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand HP
Prestanda
DDM Ja
Fibertyp Enkelläge
Kompatibla nätverk 8 Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 8 Gbps
Medeltid mellan fel (MTBF) 2 104 865 timmar
Våglängd 1310nm
Särskilda anmärkningar/krav
Obs. För användning i 8G-fiberkanal (8GFC) - långvågig nätverksutrustning och mediakonverterare
System- och kabelkrav MSA- eller HP-kompatibel SFP+-port
Ström
Strömförbrukning < 1.5 W
Miljö
Drifttemperatur 0°C to 70°C (32°F to 158°F)
Förvaringstemperatur -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
Luftfuktighet 5~95 % RH
Utseende
Färg Silver
Kabinettyp Aluminium
Produktbredd 13.9 mm [0.5 in]
Produkthöjd 12.6 mm [0.5 in]
Produktlängd 58.4 mm [2.3 in]
Produktvikt 21 g [0.7 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 49 g [1.7 oz]
Package Height 33 mm [1.3 in]
Package Length 92 mm [3.6 in]
Package Width 11.8 cm [4.6 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP+-sändtagare
Fiber-driftsläge Full-duplex
Industristandarder 8GFC
Lokala enhetskontakter 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona
Maximalt överföringsavstånd 10 km (6.2 mi)

Certifikat