StarTech.com
Framtida

Dell EMC SFP-100M-FX-kompatibel SFP sändarmodul - 100Base-FX

100 Mbps | Multimode | LC | 2 km | Livstidsgaranti

Produkt ID: SFP100MFXEMS

  • 100 % kompatibilitet med Dell EMC SFP-100M-FX garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än < 1.0 W
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
78,99 € EUR exkl. moms
98,74 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Dell EMC™
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Maximal dataöverföringshastighet 155 Mbps
Maximalt överföringsavstånd 2 km (1.2 mi)
Medeltid mellan fel (MTBF) 1 472 572 timmar
Våglängd 1310nm
Kontakt(er)
Connector A 1 - SFP-plats Kontakt
Connector B 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona
Utseende
Produktbredd 58.400
Produkthöjd 12.600
Produktlängd 1.4 cm [0.5 in]
Produktvikt 30.000
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 50.000
Package Height 31.000
Package Length 115.000
Package Width 90.000
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP-sändtagare

Certifikat