StarTech.com

Juniper SFP-1FE-FX-kompatibel SFP sändarmodul - 100Base-FX

100 Mbps | Multimode | LC | 2 km | Livstidsgaranti

Produkt ID: SFP1FEFXST

  • 100 % kompatibilitet med Juniper SFP-1FE-FX garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än < 1.0 W
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
157,99 € EUR exkl. moms
197,49 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti 3 Years
Hårdvara
Compatible Brand Juniper®
Prestanda
DDM Ja
Maximal dataöverföringshastighet 100 Mbps
Medeltid mellan fel (MTBF) 1 472 572 timmar
Våglängd 1310nm
Kontakt(er)
Connector A 1 - SFP-plats Kontakt
Connector B 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona
Utseende
Produktbredd 14 mm [0.6 in]
Produkthöjd 1.2 cm [0.5 in]
Produktlängd 65 mm [2.6 in]
Produktvikt 72 g [2.5 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 80 g [2.8 oz]
Package Height 15 mm [0.6 in]
Package Length 230 mm [9.1 in]
Package Width 207 mm [8.1 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP Transceiver
Fiber-driftsläge Full-duplex
Maximalt överföringsavstånd 2 km (1.2 mi)

Certifikat