StarTech.com

Juniper SFPP-10GE-SR-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBase-SR

10 Gbps | Multimode | LC | 300 m | Livstidsgaranti

Produkt ID: SFPP10GESRST

  • 100 % kompatibilitet med Juniper SFPP-10GE-SR garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än < 1.3 W
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
196,99 € EUR exkl. moms
246,24 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Juniper®
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Maximal dataöverföringshastighet 10.00 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 300 m (984 ft)
Strömförbrukning < 1.3W
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Connector A 1 - SFP-plats Kontakt Output
Connector B 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona Output
Utseende
Produktbredd 14 mm [0.6 in]
Produkthöjd 1.2 cm [0.5 in]
Produktlängd 65 mm [2.6 in]
Produktvikt 72 g [2.5 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 80 g [2.8 oz]
Package Height 15 mm [0.6 in]
Package Length 230 mm [9.1 in]
Package Width 207 mm [8.1 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP+ Transceiver

Certifikat