StarTech.com
Framtida

Dell EMC SFP-1G-LX-kompatibel SFP sändarmodul - 1000Base-LX

1 Gbps | Enkele modus | LC | 10 km | Livstidsgaranti

Produkt ID: SFP1GLXEMCST

  • 100 % kompatibilitet med Dell EMC SFP-1G-LX garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än < 1.3 W
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
55,99 € EUR exkl. moms
69,99 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Dell EMC™
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Maximal dataöverföringshastighet 1.25 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 10 km (6.2 mi)
Medeltid mellan fel (MTBF) 53,972,659 hours
Våglängd 1310nm
Utseende
Produktbredd 58.4 mm [2.3 in]
Produkthöjd 1.3 cm [0.5 in]
Produktlängd 13.9 mm [0.5 in]
Produktvikt 30 g [1.1 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 50 g [1.8 oz]
Package Height 31 mm [1.2 in]
Package Length 115 mm [4.5 in]
Package Width 90 mm [3.5 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP Transceiver

Certifikat