StarTech.com

HP JG709A-kompatibel QSFP sändarmodul - 40GBase-SR4

40 Gbps | Multimode | MPO | 300 m | Livstidsgaranti

Produkt ID: JG709A-ST

  • 100 % kompatibilitet med HP JG709A garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än < 1.3 W
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
305,99 € EUR exkl. moms
382,49 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand HP®
Prestanda
Maximal dataöverföringshastighet 40 Gbps
Utseende
Produktbredd 122.000
Produkthöjd 8.500
Produktlängd 1.9 cm [0.7 in]
Produktvikt 37.500
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 60.000
Package Height 35.000
Package Length 205.000
Package Width 120.000
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - QSFP+-sändtagare

Certifikat