StarTech.com

Cisco GLC-TE-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-T - utökad temperatur

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Koppar | RJ45 | 100 m | Livstidsgaranti

Produkt ID: GLCTEST

  • 100 % kompatibilitet med Cisco GLC-TE garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Utökade temperaturer jämfört med GLCTST
Visa mer
  • Använder ett kostnadseffektivt kabelalternativ till fiberoptiska installationer
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
  • Låg strömförbrukning på mindre än 1,3 W
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
84,99 € EUR exkl. moms
106,24 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Cisco®
Industristandarder IEEE 802.3 10/100/1000BASE-TX
Prestanda
DDM Nej
Fibertyp Koppar
Kompatibla nätverk 10/100/1000 Mbps
Maximal dataöverföringshastighet 1,25 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 100 m (328 ft)
Medeltid mellan fel (MTBF) 4 655 371 timmar
Miljö
Drifttemperatur -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
Förvaringstemperatur -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
Luftfuktighet 30~75 % RH
Utseende
Produktbredd 14.000
Produkthöjd 12.000
Produktlängd 6.5 cm [2.6 in]
Produktvikt 72.000
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 50.000
Package Height 31.000
Package Length 115.000
Package Width 90.000
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP-sändtagare

Certifikat

Relaterade produkter

MSA Compliant SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX
SFPSXMM
MSA Compliant SFP Transceiver Module - 1000BASE-SX

1000 Mbps (1 Gbps) | Multi Mode Fiber | LC | 550 m (1804 ft) | TAA | Lifetime Warranty

95,99 € exkl. moms
119,99 € inkl. moms
Cisco SFP-GE-T-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-T
SFPC1110
Cisco SFP-GE-T-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-T

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Koppar | RJ45 | 100 m | Livstidsgaranti

83,99 € exkl. moms
104,99 € inkl. moms
Gigabit Ethernet-fibermediaomvandlare med öppen SFP-port
MCM1110SFP
Gigabit Ethernet-fibermediaomvandlare med öppen SFP-port

Konvertera och förläng olika nätverk över en Gigabit-fiberkabelanslutning med hjälp av ditt val av SFP

103,99 € exkl. moms
129,99 € inkl. moms
Gigabit Ethernet switch med lager 2 funktionalitet, 10 portar och 2 öppna SFP-platser – kan monteras i datarack
IES101002SFP
Gigabit Ethernet switch med lager 2 funktionalitet, 10 portar och 2 öppna SFP-platser – kan monteras i datarack

Skala dit nätverk och anslut upp till 10 olika Gigabit Ethernet-enheter inklusive 8x RJ45 + 2x fiberoptiska anslutningar med de SFP:er du föredrar

243,99 € exkl. moms
304,99 € inkl. moms

Tillbehör