StarTech.com

Cisco GLC-EX-SMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-EX

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i enkelläge | LC | 40 km | Livstidsgaranti

Produkt ID: GLCEXSMDST

  • 100 % kompatibilitet med Cisco GLC-EX-SMD garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än 1 W
  • Kan hotswappas med fiberoptiska moduler
256,99 € EUR exkl. moms
321,24 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Cisco
Industristandarder IEEE 802.3z 1000BASE-EX
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Fibertyp Enkelläge
Kompatibla nätverk 1000 Mbps (1 Gbps)
Maximal dataöverföringshastighet 1.25 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 40 km (24.8 mi)
Medeltid mellan fel (MTBF) 3 013 496 timmar
Våglängd 1310nm
Kontakt(er)
Lokala enhetskontakter 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona
Särskilda anmärkningar/krav
Obs. Användning med nätverksutrustning med Gigabit fiber och mediaomvandlare
System- och kabelkrav MSA- eller Cisco-kompatibel SFP-port
Ström
Strömförbrukning < 1 W
Utseende
Färg Silver
Kabinettyp Aluminium
Produktbredd 13.7 mm [0.5 in]
Produkthöjd 1.3 cm [0.5 in]
Produktlängd 56.6 mm [2.2 in]
Produktvikt 19 g [0.7 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 46 g [1.6 oz]
Package Height 32 mm [1.3 in]
Package Length 12 cm [4.7 in]
Package Width 92 mm [3.6 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP-sändtagare

Certifikat

Tillbehör