StarTech.com

Cisco GLC-SX-MM-RGD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-SX

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i multiläge | LC | 550 m | Livstidsgaranti

Produkt ID: GLCSXMMRGDST

  • 100 % kompatibilitet med Cisco GLC-SX-MM-RGD garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än 1 W
  • Kan hotswappas med fiberoptiska moduler
79,99 € EUR exkl. moms
99,99 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Cisco
Industristandarder IEEE 802.3z 1000BASE-SX
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Fibertyp Multiläge
Kompatibla nätverk 1000 Mbps (1 Gbps)
Maximal dataöverföringshastighet 1.25 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 550 m (1804 ft)
Medeltid mellan fel (MTBF) 3 381 761 timmar
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Lokala enhetskontakter 1 - Fiberoptisk LC duplex Hona
Särskilda anmärkningar/krav
Obs. Användning med nätverksutrustning med Gigabit fiber och mediaomvandlare
System- och kabelkrav MSA- eller Cisco-kompatibel SFP-port
Ström
Strömförbrukning < 1 W
Miljö
Drifttemperatur -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
Förvaringstemperatur -40°C to 85°C (-40°F to 185°F)
Luftfuktighet 5~95 % RH
Utseende
Färg Silver
Kabinettyp Aluminium
Produktbredd 13.7 mm [0.5 in]
Produkthöjd 1.3 cm [0.5 in]
Produktlängd 56.6 mm [2.2 in]
Produktvikt 15 g [0.5 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 43 g [1.5 oz]
Package Height 33 mm [1.3 in]
Package Length 93 mm [3.7 in]
Package Width 11.8 cm [4.6 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP-sändtagare

Certifikat

Relaterade produkter

Cisco GLC-LH-SMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX/LH
GLCLHSMDST
Cisco GLC-LH-SMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX/LH

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i enkel- och multiläge | LC | 10 km | Livstidsgaranti

69,99 € exkl. moms
87,49 € inkl. moms
Cisco GLC-ZX-SM-RGD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-ZX
GLCZXSMRGDST
Cisco GLC-ZX-SM-RGD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-ZX

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i enkelläge | LC | 70 km | Livstidsgaranti

308,99 € exkl. moms
386,24 € inkl. moms
Cisco GLC-SX-MMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-SX
GLCSXMMDST
Cisco GLC-SX-MMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-SX

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i multiläge | LC | 550 m | Livstidsgaranti

77,99 € exkl. moms
97,49 € inkl. moms
Cisco GLC-EX-SMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-EX
GLCEXSMDST
Cisco GLC-EX-SMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-EX

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i enkelläge | LC | 40 km | Livstidsgaranti

256,99 € exkl. moms
321,24 € inkl. moms
Cisco GLC-LH-SMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX/LH - 10-pack
GLCLHSMD10ST
Cisco GLC-LH-SMD-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX/LH - 10-pack

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i enkel- och multiläge | LC | 10 km | Livstidsgaranti

797,99 € exkl. moms
997,49 € inkl. moms
Cisco GLC-LH-SM-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX/LH
SFPGLCLHSMST
Cisco GLC-LH-SM-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX/LH

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i enkel- och multiläge | LC | 10 km | Livstidsgaranti

73,99 € exkl. moms
92,49 € inkl. moms
Cisco GLC-SX-MM-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-SX
SFPGLCSXMMST
Cisco GLC-SX-MM-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-SX

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i multiläge | LC | 550 m | Livstidsgaranti

70,99 € exkl. moms
88,74 € inkl. moms
Cisco SFP-GE-S-kompatibel SFP-fibermodul - 1000BASE-SX
SFPGESST
Cisco SFP-GE-S-kompatibel SFP-fibermodul - 1000BASE-SX

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i multiläge | LC | 550 m | Livstidsgaranti

74,99 € exkl. moms
93,74 € inkl. moms
Cisco GLC-SX-MM-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-SX - 10-pack
GLCSXMM10PST
Cisco GLC-SX-MM-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-SX - 10-pack

1 000 Mbit/s (1 Gbit/s) | Fiber i multiläge | LC | 550 m | Livstidsgaranti

652,99 € exkl. moms
816,24 € inkl. moms
Cisco GLC-LH-SM-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX/LH - 10-PACK
GLCLHSM10PST
Cisco GLC-LH-SM-kompatibel SFP-sändtagarmodul - 1000BASE-LX/LH - 10-PACK

1 000 Mbps (1 Gbps) | Fiber i enkel- och multiläge | LC | 10 km | Livstidsgaranti

725,99 € exkl. moms
907,49 € inkl. moms

Tillbehör