StarTech.com

Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 62,5/125 - LSZH - LC/SC - 1 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

Produkt ID: FIBLCSC1

  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard
  • LSZH-kabelhölje (Low-Smoke, Zero-Halogen)
  • Immun mot elektriska störningar
13,99 € EUR exkl. moms
17,49 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 62.5/125
Prestanda
Fiberklassificering OM1
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 1Gbps / 10Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 10Gbps
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk SC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Färg Orange
Kabellängd 1 m [3.3 ft]
Produktbredd 0.000
Produkthöjd 0.000
Produktlängd 1 m [3.3 ft]
Produktvikt 26 g [0.9 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 35 g [1.2 oz]
Package Height 26 mm [1 in]
Package Length 22 cm [8.7 in]
Package Width 20 cm [7.9 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 1 m 62,5/125 multiläges Duplex-fiberpatchkabel LC - SC

Certifikat