StarTech.com

2 m 10 GB Aqua 50/125 Duplex LSZH multiläge fiberpatchkabel LC - SC

Levererar snabb, pålitlig dataöverföring över nätverksutrustning av hög kvalitet

Produkt ID: A50FBLCSC2

  • En mer hållbar kabeldesign
  • En kostnadseffektiv lösning som har stöd för längre avstånd
  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard
  • Framtagen för att användas i 10 GB Ethernet-applikationer
12,99 € EUR exkl. moms
16,24 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 50/125
Prestanda
Fiberklassificering OM3
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 10Gbps / 40Gbps / 100Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 100Gbps
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk SC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Diameter 3mm
Färg Aqua
Kabellängd 2 m [6.6 ft]
Produktlängd 2 m [6.6 ft]
Produktvikt 38 g [1.3 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 47 g [1.7 oz]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 2 m 10 GB Aqua 50/125 Duplex LSZH multiläge fiberpatchkabel LC - SC

Certifikat