StarTech.com

Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 50/125 - LSZH - LC/SC - 2 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

Produkt ID: 50FIBLCSC2

  • Immun mot elektriska störningar
  • OM2 (50/125) 500 MHz fiber i multiläge
  • LSZH-kabelhölje (Low-Smoke, Zero-Halogen)
  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard
13,99 € EUR exkl. moms
17,49 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 50/125
Prestanda
Fiberklassificering OM2
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 1Gbps / 10Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 10Gbps
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk SC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Färg Orange
Kabellängd 2 m [6.6 ft]
Produktlängd 2 m [6.6 ft]
Produktvikt 35 g [1.2 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 44 g [1.6 oz]
Package Height 26 mm [1 in]
Package Length 22 cm [8.7 in]
Package Width 20 cm [7.9 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 2 m 50/125 multiläges Duplex-fiberpatchkabel LC - SC

Certifikat

Relaterade produkter

Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 50/125 - LSZH - LC/SC - 1 m
50FIBLCSC1
Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 50/125 - LSZH - LC/SC - 1 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

12,99 € exkl. moms
16,24 € inkl. moms
Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 50/125 - LSZH - LC/SC - 3 m
50FIBLCSC3
Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 50/125 - LSZH - LC/SC - 3 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

14,99 € exkl. moms
18,74 € inkl. moms