StarTech.com

Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 62,5/125 - LSZH - ST/SC - 2 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

Produkt ID: FIBSTSC2

  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard
  • LSZH-kabelhölje (Low-Smoke, Zero-Halogen)
  • Immun mot elektriska störningar
12,99 € EUR exkl. moms
16,24 € EUR inkl. moms
I lager hos partner:
Var kan jag köpa

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 62.5/125
Prestanda
Fiberklassificering OM1
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 1Gbps / 10Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 10Gbps
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk ST duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk SC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Färg Orange
Kabellängd 2 m [6.6 ft]
Produktlängd 2 m [6.6 ft]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 0.1 kg [0.1 lb]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 2 m 62,5/125 multiläges Duplex-fiberpatchkabel ST - SC

Certifikat