StarTech.com

Fiber Optic Cable - Multimode Duplex 62.5/125 - LSZH - LC/ST - 3 m

Connect fiber network devices for high-speed transfers with LSZH rated cable

Produkt ID: FIBLCST3

  • Attenuation loss meets or exceeds industry standards
  • LSZH (Low-Smoke, Zero-Halogen) cable jacket
  • Immune to electrical interference
14,99 € EUR exkl. moms
18,74 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 62.5/125
Prestanda
Fiberklassificering OM1
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 1Gbps / 10Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 10Gbps
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk ST duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Färg Orange
Kabellängd 3 m [9.8 ft]
Produktlängd 3 m [9.8 ft]
Produktvikt 52 g [1.8 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 61 g [2.2 oz]
Package Height 20 mm [0.8 in]
Package Length 220 mm [8.7 in]
Package Width 200 mm [7.9 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 3m Multimode 62.5/125 Duplex Fiber Patch Cable LC – ST

Certifikat