Vissa cookies är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera för dig. Du kan blockera eller radera alla cookies från denna webbplats, men då kommer vissa avdelningar inte fungera. För att läsa mer om hur vi använder cookies, se vårt integritetspolicy.

OK

×

Are you in the United States?

Visit our U.S.A. & International site for relevant pricing, distribution and product availability information.

Go to StarTech.com

Bläddra bland produkter...

Fiberoptisk kabel - multiläge duplex 62,5/125 - LSZH - LC/LC - 3 m

Produkt ID: FIBLCLC3

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

Funktioner
  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard

  • LSZH (Low-Smoke, Zero-Halogen) cable jacket

  • Immune to electrical interference

Priser kan vara lägre hos återförsäljare:

KOPSE PROSE
INGSE
tillgänglig i
15,99 € EUR exkl. moms
19,99 € inkl. moms

ID: FIBLCLC3

Kan finnas hos återförsäljare/distributörer

Besök vår europeiska online-butik idag för fler produkter som denna!

FIBLCLC3 3-meters 62,5/125 multiläges Duplex-fiberpatchkabeln har LC-hankontakter i båda ändarna som ger den nödvändiga anslutningen mellan nätverksarbetande fiberenheter för hög hastighet och för nätverk med långa avstånd.

Denna LC-LC-patchkabel har ett flamskyddat LSZH-hölje (Low-Smoke, Zero-Halogen) för att garantera minimal rök, giftighet och korrosion vid exponering för hög värme vid brand. Idealisk för industrier, kontor och skolor samt bostäder där man måste ha byggnormer i åtanke.

För att säkerställa optimal prestanda, testas vår multiläges duplex-fiberkabel individuellt vilket certifierar att den är inom accepterade gränser för optisk inkopplingsförlust för garanterad kompatibilitet och 100 % tillförlitlighet.

Vår multiläges LC-LC-fiberpatchkabel är pålitlig, hållbar och presterar på toppnivå samt täcks av vår livstidsgaranti.

Fördelarna med StarTech.com
  • LSZH-rated cable, suitable for installations under restrictive building codes
  • Backed by StarTech.com lifetime warranty
Vanliga frågor från kunder

Visa FAQ...

Användning
  • Perfekt lösning för dataapplikationer som kräver hög hastighet för dataöverföring
  • Bredbandssystem
  • Telekommunikation/datakommunikation
  • Används för långdistansnätverk med nödvändig data
Produktnummer
Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 62.5/125
Prestanda
Fiberklassificering OM1
Fibertyp Multiläge
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Utseende
Färg Orange
Kabellängd 3 m [9.8 ft]
Produktlängd 3 m [9.8 ft]
Produktvikt 18 g [0.6 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 0 kg [0.1 lb]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 3 m 62,5/125 multiläges Duplex fiberpatchkabel LC - LC
Certifikat

* Produkters utseende och specifikationer kan komma att ändras utan förvarning.