StarTech.com

Fiber Optic Cable - Single-Mode Duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 4 m

Connect fiber network devices for high-speed transfers with LSZH rated cable

Produkt ID: SMFIBLCSC4

  • 1x LC SM male connector
  • 1x SC SM male connector
  • OS1 (9/125)
  • LSZH (Low-Smoke, Zero-Halogen) cable jacket
Visa mer
  • Attenuation loss meets or exceeds industry standards
  • Molded connectors
30,99 € EUR exkl. moms
38,74 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 9/125
Prestanda
Fiberklassificering OS1
Fibertyp Enkelläge
Kabelklassificering 10Gbps / 40Gbps / 100Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 100Gbps
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk SC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Färg Gul
Kabellängd 4 m [13.1 ft]
Produktlängd 4 m [13.1 ft]
Produktvikt 64 g [2.3 oz]
Förpackning
Förpackningsantal 1
Fraktvikt (förpackning) 74 g [2.6 oz]
Package Height 20 mm [0.8 in]
Package Length 21 cm [8.3 in]
Package Width 19 cm [7.5 in]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 4m Single Mode Duplex Fiber Patch Cable LC-SC

Certifikat

Relaterade produkter

Fiberoptisk kabel - enkelläge duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 1 m
SMFIBLCSC1
Fiberoptisk kabel - enkelläge duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 1 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

19,99 € exkl. moms
24,99 € inkl. moms
Fiber Optic Cable - Single-Mode Duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 7 m
SMFIBLCSC7
Fiber Optic Cable - Single-Mode Duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 7 m

Connect fiber network devices for high-speed transfers with LSZH rated cable

32,99 € exkl. moms
41,24 € inkl. moms
Fiberoptisk kabel - enkelläge duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 10 m
SMFIBLCSC10
Fiberoptisk kabel - enkelläge duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 10 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

34,99 € exkl. moms
43,74 € inkl. moms