Vissa cookies är nödvändiga för att webbplatsen ska fungera för dig. Du kan blockera eller radera alla cookies från denna webbplats, men då kommer vissa avdelningar inte fungera. För att läsa mer om hur vi använder cookies, se vårt integritetspolicy.

OK

×

Are you in the United States?

Visit our U.S.A. & International site for relevant pricing, distribution and product availability information.

Go to StarTech.com

Bläddra bland produkter...

Fiberoptisk kabel - enkelläge duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 10 m

Produkt ID: SMFIBLCSC10

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

Funktioner
  • 1 x LC SM hankontakt

  • 1 x SC SM hankontakt

  • OS1 (9/125)

  • LSZH-kabelhölje (Low-Smoke, Zero-Halogen)

Flera funktioner . . .
  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard

  • Gjutna kontakter

Priser kan vara lägre hos återförsäljare:

KOPSE PROSE
INGSE
tillgänglig i
34,99 € EUR exkl. moms
43,74 € inkl. moms

ID: SMFIBLCSC10

Kan finnas hos återförsäljare/distributörer

Besök vår europeiska online-butik idag för fler produkter som denna!

SMFIBLCSC10 LC till SC-fiberkabeln på 10 m med duplex i enkelläge har 9/125 µm fiber för snabba dataöverföringar med hög bandbredd över Gigabit Ethernet och fiberkanalsnätverk, med stöd för duplex enkelläge.

Denna LC-SC-patchkabel har ett flamskyddat LSZH-hölje (Low-Smoke, Zero-Halogen) för att garantera minimal rök, giftighet och korrosion vid exponering av hög värme vid brand – en idealisk lösning för industrier, kontor och skolor samt bostäder där man måste ha byggnormer i åtanke.

Varje fiberpatchkabel med duplex 9/125 (OS1) och enkelläge är individuellt testad och certifierad att vara inom gränserna för acceptabel dämpning för garanterad kompatibilitet och 100 % pålitlighet och täcks av vår livstidsgaranti.

Fördelarna med StarTech.com
  • Lämplig för installationer med begränsande byggnormer, LSZH-klassad
  • Garanterad pålitlighet
Vanliga frågor från kunder

Visa FAQ...

Användning
  • Använd med Gigabit Ethernet och fiberkanaler
  • Perfekt lösning för dataapplikationer som kräver hög hastighet för dataöverföring
  • Bredbandssystem
  • Telekommunikation/datakommunikation
  • Fiberanslutningar i patchpaneler, hubbar, switchar, routrar
Produktnummer
Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 9/125
Prestanda
Fiberklassificering OS1
Fibertyp Enkelläge
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk SC duplex Hane
Utseende
Färg Gul
Kabellängd 10 m [32.8 ft]
Produktlängd 10 m [32.8 ft]
Produktvikt 134 g [4.7 oz]
Förpackning
Förpackningsantal 1
Fraktvikt (förpackning) 143 g [5 oz]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - 10 m single-mode duplex fiberpatchkabel LC-SC
Certifikat
Fiberoptisk kabel - enkelläge duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 1 m
SMFIBLCSC1

Fiberoptisk kabel - enkelläge duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 1 m

Anslut fibernätverksenheter för snabba överföringar med halogenfri kabel

19,99 € exkl. moms
24,99 € inkl. moms

Fiber Optic Cable - Single-Mode Duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 4 m
SMFIBLCSC4

Fiber Optic Cable - Single-Mode Duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 4 m

Connect fiber network devices for high-speed transfers with LSZH rated cable

30,99 € exkl. moms
38,74 € inkl. moms

Fiber Optic Cable - Single-Mode Duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 7 m
SMFIBLCSC7

Fiber Optic Cable - Single-Mode Duplex 9/125 - LSZH - LC/SC - 7 m

Connect fiber network devices for high-speed transfers with LSZH rated cable

32,99 € exkl. moms
41,24 € inkl. moms

* Produkters utseende och specifikationer kan komma att ändras utan förvarning.