StarTech.com

Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 3 m

Ansluta 40GBase-SR4, 100GBase-SR10, SFP+ och QSFP+ tranceivers i 40- och 100-Gigabit nätverk

Produkt ID: 450FBLCLC3

  • OM4 (50/125) 3500 MHz fiber i multiläge
  • Bakåtkompatibel med befintlig 50/125 utrustning
  • Laseroptimerad fiber i multiläge (LOMMF)
Visa mer
  • Kompatibel med 850 nm VCSEL-källa
  • Försämrad dämpning motsvarar eller överstiger industristandard
31,99 € EUR exkl. moms
39,99 € EUR inkl. moms
I lager hos partner:
Var kan jag köpa

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Brandteknisk klass LSZH-klassad (Low Smoke Zero Halogen)
Fiberstorlek 50/125
Prestanda
Fiberklassificering OM4
Fibertyp Multiläge
Kabelklassificering 10Gbps / 40Gbps / 100Gbps
Maximal dataöverföringshastighet 100Gbps
Våglängd 850nm
Kontakt(er)
Connector A 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Connector B 1 - Fiberoptisk LC duplex Hane
Miljö
Drifttemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Förvaringstemperatur -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
Luftfuktighet 0~90% RH
Utseende
Färg Aqua
Kabellängd 3 m [9.8 ft]
Produktlängd 3 m [9.8 ft]
Produktvikt 47 g [1.7 oz]
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 54 g [1.9 oz]
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - LC fiberoptisk kabel

Certifikat

Relaterade produkter

Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 1 m
450FBLCLC1
Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 1 m

Ansluta 40GBase-SR4, 100GBase-SR10, SFP+ och QSFP+ tranceivers i 40- och 100-Gigabit nätverk

23,99 € exkl. moms
29,99 € inkl. moms
Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 2 m
450FBLCLC2
Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 2 m

Ansluta 40GBase-SR4, 100GBase-SR10, SFP+ och QSFP+ tranceivers i 40- och 100-Gigabit nätverk

25,99 € exkl. moms
32,49 € inkl. moms
Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 5 m
450FBLCLC5
Aqua OM4 Duplex fiberoptisk kabel i multiläge - 100 Gb - 50/125 - LSZH - LC/LC - 5 m

Ansluta 40GBase-SR4, 100GBase-SR10, SFP+ och QSFP+ tranceivers i 40- och 100-Gigabit nätverk

35,99 € exkl. moms
44,99 € inkl. moms