StarTech.com
Ny

Dell EMC SFP-10G-LRM-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10Gbase-LRM

10 Gbps | Multimode | LC | 200 m | Livstidsgaranti

Produkt ID: SFP10GLRMEMS

  • 100 % kompatibilitet med Dell EMC SFP-10G-LRM garanterad
  • StarTech.coms SFP-moduler täcks av en livstidsgaranti
  • Uppfyller eller överträffar OEM-specifikationer och MSA-industristandarder (Multi-Source Agreement)
Visa mer
  • Låg strömförbrukning, mindre än < 1.0 W
  • Är hot-swappable med fiberoptiska moduler
434,99 € EUR exkl. moms
543,74 € EUR inkl. moms

Tekniska specifikationer

Information om garanti
Garanti Lifetime
Hårdvara
Compatible Brand Dell EMC™
Prestanda
DDM Ja
Fiber-driftsläge Full-duplex
Maximal dataöverföringshastighet 10.00 Gbps
Maximalt överföringsavstånd 200 m (656 ft)
Strömförbrukning < 1W
Våglängd 1310nm
Utseende
Produktbredd 58.400
Produkthöjd 12.600
Produktlängd 1.4 cm [0.5 in]
Produktvikt 30.000
Förpackning
Fraktvikt (förpackning) 50.000
Package Height 31.000
Package Length 115.000
Package Width 90.000
Vad det är i lådan
Ingår i paketet 1 - SFP+ Transceiver

Certifikat