Fibermediakonverterare

Vi har ett stort sortiment av fibermediakonverterare (10/100 samt Gigabit) som låter dig konvertera en Ethernet-nätverksanslutning till en fibernätverksanslutning och tvärtom.

1 - 10 av 28 resultant

Filter
(6)
(8)
(2)
(5)
(1)
(5)
(4)
(2)
(2)
(1)
(2)
(9)
(11)
(2)
(5)
(11)
(1)
(3)
(23)
(1)
(19)
(11)
(6)
Sortera:
ET1000S40LC2

1000 Mbps Gigabit Single Mode Fiber Media Converter LC 40 km

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection up to 24.8 miles/40km over Single Mode LC fiber

Ditt pris
€546,99 EUR excl. VAT
€683,74 EUR incl. VAT
ET10GSFP

10 Gigabit Ethernet koppar-till-fibermediaomvandlare - öppen SFP+ - hanterad

Konvertera och förläng en kopparanslutning (10GBASE-T) med hög hastighet över fiber (10GBASE-R) med hjälp av valfri 10Gbe SFP+-sändtagare

Ditt pris
€1 788,99 EUR excl. VAT
€2 236,24 EUR incl. VAT
ET90110SC2

10/100 Mbps Multi Mode Fiber Media Converter SC 2 km

Convert and extend a 10/100 Mbps Ethernet connection up to 1.2 miles/2km over Multi Mode SC fiber

Ditt pris
€103,99 EUR excl. VAT
€129,99 EUR incl. VAT
ET90110SM302

10/100 Mbps fibermediaomvandlare i enkelläge SC 30 km

Konvertera och förläng en 10/100 Mbps Ethernet-anslutning med upp till 30 km över SC-fiber i enkelläge

Ditt pris
€234,99 EUR excl. VAT
€293,74 EUR incl. VAT
ET90110ST2

10/100 Mbps Multi Mode Fiber Media Converter ST 2 km

Convert and extend a 10/100 Mbps Ethernet connection up to 1.2 miles/2km over Multi Mode ST fiber

Ditt pris
€101,99 EUR excl. VAT
€127,49 EUR incl. VAT
ET90110WDM2

10/100 Mbps Ethernet Single Mode WDM Fiber Media Converter Kit SC 20km

Convert and extend a 10/100 Mbps Ethernet connection up to 12.4 miles/20 km over a single mode SC fiber cable

Ditt pris
€489,99 EUR excl. VAT
€612,49 EUR incl. VAT
ET91000LC2

Fiber Media Converter Gigabit 1000Mbps MM Fibre LC 550m

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection up to 550 m / 1804 ft over Multimode LC fiber

Ditt pris
€251,99 EUR excl. VAT
€314,99 EUR incl. VAT
ET91000LCOAM

OAM-hanterad Gigabit Ethernet fibermediaomvandlare – multiläge LC 550 m – 802.3ah-kompatibel

Konvertera och förläng en Gigabit Ethernet-anslutning över LC fiber i multiläge med fjärrhantering

Ditt pris
€301,99 EUR excl. VAT
€377,49 EUR incl. VAT
ET91000SC2

Gigabit Ethernet fibermediaomvandlare med multiläge SC 550 m – 1000 Mbps

Konvertera och förläng en Gigabit Ethernet-anslutning med upp till 550 m över SC-fiber i multiläge

Ditt pris
€203,99 EUR excl. VAT
€254,99 EUR incl. VAT
ET91000SFP2

Gigabit Ethernet Fiber Media Converter with Open SFP Slot

Convert and extend a Gigabit Ethernet connection over fiber using the Gigabit SFP of your choice

Ditt pris
€205,99 EUR excl. VAT
€257,49 EUR incl. VAT
Tillbaka till toppen